lo2olkusz

Działalność szkolna

Ogólnopolska akcja „Góra Grosza” – XV edycja

Po raz kolejny społeczność II LO udowodniła, że potrafi okazywać pomoc, współczucie i zaangażowanie i aktywnie włączyła się w zbiórkę monet na szczytny cel.

Więcej…

Kolejny finał Szlachetnej Paczki za nami

Mury naszej szkoły przez ostatni weekend tętniły życiem, goszcząc nie tylko wspaniałych darczyńców, ale też dzieci z Osiedla Młodych. Odwiedzili nas również zwycięzcy konkursu na Świąteczną Kartkę, którym zostały wręczone nagrody i wyróżnienia. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku i animacji dla dzieci, za które dziękujemy naszej absolwentce Karolinie i firmie Wonderful Day.

Więcej…

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego - II LO już piąty raz dołączyło do Szlachetnej Paczki!

Nasza szkoła postanowiła po raz kolejny włączyć się w ideę mądrej pomocy. Wybraliśmy rodzinę, która na pewno potrzebuje Waszych gorących serc i wsparcia. Jest w niej 15 letnia dziewczynka chora na nowotwór kości. Do 12 grudnia zbieramy żywność, środki czystości, ubrania oraz inne potrzebne rzeczy (szczegółowy opis potrzeb rodziny znajduje się w załączniku).

Więcej…

Pomaganie jest sztuką

Za nami kolejny Finał Szlachetnej Paczki w II LO. Czy się udał? Wszyscy, którzy przybyli 7 grudnia w mury naszej szkoły twierdzą, że TAK! Mnóstwo dzieciaków, występy mistrzów i pasjonatów tańca, nostalgiczne melodie w wykonaniu małych i trochę większych artystów, wręczenie nagród w konkursie „Anioł wspinamy się na szczyty”, rysunki, pląsy, animacje, a przede wszystkim dużo pozytywnej energii i pozytywnych ludzi! Jednym słowem - działo się!

Więcej…

Szlachetna Paczka w II LO

II Liceum dołączyło do projektu Szlachetnej Paczki, który w przemyślany sposób łączy tysiące osób: wolontariuszy, rodziny w potrzebie, darczyńców i dobroczyńców. Wybraliśmy rodzinę: Panią Kasię samotnie wychowującą trójkę dzieci. Zbieramy żywność, środki czystości, ubrania oraz inne potrzebne rodzinie rzeczy…

Więcej…

Dane kontaktowe

  • II LO im. Ziemi Olkuskiej
  • Tel.: (32) 643 04 42
  • Email: lo2.olkusz@gmail.com
  • Strona: www.lo2.olkusz.pl

O nas

II Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Olkuskiej w Olkuszu jest szkołą z niemal 25- letnią tradycją. Dla szkoły to niezbyt wiele, ale w tym czasie udało się nam osiągnąć dużo. Czytaj całość