lo2olkusz

Wywiad z Moniką Jurek, wolontariuszką z II LO

Wywiad z Moniką Jurek, laureatką nagrody Cordis Nobilis, wolontariuszką naszego Liceum oraz Stowarzyszenia „Wszyscy dla Wszystkich”.

Czym dla mnie jest wolontariat?
Jest tym czymś, bez czego nie mogłabym żyć. Dla mnie wolontariat to przede wszystkim drugi człowiek. Myślę, że ja sobie nie zdaję nawet sprawy, ile robię dla tych ludzi i ile im to sprawia radości. Nikt, kto nigdy nie potrzebował pomocy, nie może sobie wyobrazić jak Ci ludzie są nam - wolontariuszom - wdzięczni. Bo takich jak ja jest mnóstwo i mam nadzieję, że będzie ich jeszcze więcej.
Co mi to daje?
Daję mi to przede wszystkim wielką satysfakcję. Kocham uczucie jak widzę, że wystarczy moja obecność, by drugiemu człowiekowi sprawić przyjemność, by pokazał się uśmiech na jego twarzy. Oprócz satysfakcji jest to dla mnie wielka nauka. Uczę się między innymi pokory. Jestem czasem taka małostkowa, narzekam na rzeczy tak małe, a są one dla mnie wielkim problemem...jak idę do ludzi dotkniętych choroba, biedą albo np. brakiem bliskości ze strony rodziny i widzę, że w takim człowieku jest jeszcze tyle entuzjazmu, cierpliwości i miłości to zadaję sobie pytanie...jak on to robi? Czy moje problemy są naprawdę takie wielkie?
Dlaczego zostałam wolontariuszem?
Lubię dużo robić. Nie lubię nudy. Może to dziwnie zabrzmi, ale na początku zapisałam sie do wolontariatu po to, by zapełnić swój wolny czas. Nie traktuję tego jednak jako obowiązek. Wszystko staram się robić na 100%, wkładam w to całe serduchu, by nikogo nie zawieść.
Czy wiąże z tym przyszłość?
Tak wiąże z tym przyszłość. Myślę, że oprócz studiów i marzeń, które będę chciała spełniać, będę wiele czasu poświęcać wolontariatowi i innym potrzebującym nas - WOLONTARIUSZY - ludziom.

 

Monika Jurek II LO

Dane kontaktowe

  • II LO im. Ziemi Olkuskiej
  • Tel.: (32) 643 04 42
  • Email: lo2.olkusz@gmail.com
  • Strona: www.lo2.olkusz.pl

O nas

II Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Olkuskiej w Olkuszu jest szkołą z niemal 25- letnią tradycją. Dla szkoły to niezbyt wiele, ale w tym czasie udało się nam osiągnąć dużo. Czytaj całość