lo2olkusz

Nagrody, wyróżnienia

Dzień Wolontariatu 2012

Już po raz trzeci w Olkuszu obchodzono Dzień Wolontariatu. 5 grudnia w olkuskim Centrum Kultury zebrali się uczniowie z kół wolontariackich działających w szkołach ponadgimnazjalnych. Wolontariusze naszego Liceum także zostali zaproszeni na obchody swego święta. Wszystkim młodym uczniom, którzy bezinteresownie angażują się w pomoc potrzebującym, dziękował wiceburmistrz Włodzimierz Łysoń oraz wiceprezes Stowarzyszenia Dobroczynnego "Res Sacra Miser".

Więcej…

Targi Wolontariatu 2012

Już po raz piąty olkuskie Stowarzyszenie "Res Sacra Miser" zorganizowało Targi Wolontariatu promując ideę bezinteresownej pomocy potrzebującym. Targi były także okazją do złożenia podziękowań wolontariuszom pracującym w szkolnych kołach wolontariackich. Na tę wyjątkową uroczystość zaproszenie dostali także wolntariusze z naszego liceum.

Więcej…

Wywiad z Moniką Jurek, wolontariuszką z II LO

Wywiad z Moniką Jurek, laureatką nagrody Cordis Nobilis, wolontariuszką naszego Liceum oraz Stowarzyszenia „Wszyscy dla Wszystkich”.

Więcej…

Nagroda Cordis Nobilis dla Moniki Jurek

W miniony piątek tj. 27 styczna br. już po raz trzeci uhonorowano mieszkańców Olkusza oraz organizacje pozarządowe działające na rzecz dobra innych Nagrodami „Cordis Nobilis” ustanowionymi przez burmistrza Dariusza Rzepkę podczas uroczystej gali w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu.

Więcej…

Niektórzy wolontariat mają we krwi:)

30 listopada w olkuskim MOK odbyła się IV edycja Targów Wolontariatu, połączona z wręczeniem nagród w konkursie Wolontariusz Roku 2011.

Więcej…

Dane kontaktowe

  • II LO im. Ziemi Olkuskiej
  • Tel.: (32) 643 04 42
  • Email: lo2.olkusz@gmail.com
  • Strona: www.lo2.olkusz.pl

O nas

II Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Olkuskiej w Olkuszu jest szkołą z niemal 25- letnią tradycją. Dla szkoły to niezbyt wiele, ale w tym czasie udało się nam osiągnąć dużo. Czytaj całość