lo2olkusz

Warsztaty

Technologia idzie do przodu...a my razem z nią!

Umiejętność posługiwania się nowoczesnymi elektronicznymi środkami płatności to w dzisiejszych czasach podstawa sprawnego funkcjonowania w świecie finansów, dlatego też 12 czerwca w naszej szkole została zorganizowana druga edycja warsztatów, tym razem poświęcona bankowości elektronicznej.

Więcej…

Wybrali się na wykład Profesora Rajmana

W Powiatowej i Miejskiej Bibliotece w Olkuszu odbył się ciekawe wydarzenie historyczne. Z wykładem w naszym mieście pojawił się Profesor Jerzy Rajman. Tematem wystąpienia pana profesora była "Architektura miasta średniowiecznego na przykładzie Olkusza".

Więcej…

Wtorkowo-warsztatowo

W naszym liceum uczniowie oprócz solidnej porcji wiedzy zdobywanej na lekcjach, mają możliwość poszerzania swoich horyzontów na licznych zajęciach okołolekcyjnych. Po raz kolejny w naszej szkole pojawił się Pan Grzegorz Kłeczek, znany podróżnik i fotograf.

Więcej…

Noc w bibliotece - spotkanie z kulturą amerykańską

20 kwietnia 2015 młodzież klas drugich udała się na wycieczkę do Biblioteki Naukowej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie aby wziąć udział w dniu kultury amerykańskiej. Podczas wyjazdu nasi uczniowie uczestniczyli w wykładach i pokazach.

Więcej…

Create HTML5 games without needing to code

Sektor gier niezależnych (popularnych "indyków") wciąż rozwija się w zawrotnym tempie, a stworzenie gry jeszcze nigdy nie było tak proste jak dziś. Przez kilka godzin 13 kwietnia uczniowie naszej szkoły pod okiem Pana Marka Jędrychy (Microsoft Student Partner) pracowali nad własnym projektem w aplikacji Construct 2.

Więcej…

Dane kontaktowe

  • II LO im. Ziemi Olkuskiej
  • Tel.: (32) 643 04 42
  • Email: lo2.olkusz@gmail.com
  • Strona: www.lo2.olkusz.pl

O nas

II Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Olkuskiej w Olkuszu jest szkołą z niemal 25- letnią tradycją. Dla szkoły to niezbyt wiele, ale w tym czasie udało się nam osiągnąć dużo. Czytaj całość