lo2olkusz

Zajęcia profilaktyczne

Profilaktyka raka piersi

29 października klasy trzecie miały okazję wysłuchać wykład dotyczący profilaktyki raka piersi, który poprowadziła Pani Joanna Dyba. W szkole rozwieszono plakaty oraz przeprowadzono quiz wśród młodzieży dotyczący wiedzy na temat profilaktyki raka piersi.

Więcej…

Noe - budujemy arkę

Wychodząc naprzeciw postulatom młodzieży, które padły na jednej z debat, zorganizowaliśmy dla wszystkich uczniów naszej szkoły program profilaktyki alkoholowej - NOE. Podczas spotkania młodzież budowała arkę z wartości, które najbardziej ceni - miłości, przyjaźni, rodziny.

Więcej…

"Czy tutaj mieszka panna Agnieszka?"

21 lutego uczniowie II LO w Olkuszu wraz z innymi przedstawicielami olkuskich szkół średnich uczestniczyli w profilaktycznej grze miejskiej "Wyprawa Po Moc"- mam moc, bo wiem gdzie szukać pomocy i wsparcia. Naszą szkołę reprezentowała drużyna z klasy 1a - Kasia Nawieśniak, Ola Sroka, Jakub Dziechciewicz, Filip Strózik, Daniel Łaganowski oraz Natalia Karcz z klasy 1d. Opiekun - Agata Skibińska - pedagog.

Więcej…

Profilaktyka raka piersi

W dniu wczorajszym (29 X) w naszym liceum odbyły się warsztaty poświęcone samobadaniu piersi. Uczennice mogły na fantomach przeznaczonych do nauki samobadania piersi określić konsystencję i wielkość znajdujących się w fantomach zmian podejrzanych - guzków.

Więcej…

Ruszyła akcja profilaktyki nowotworowej w II LO

Za nami drugi rajd profilaktyczny, tym razem pod hasłem propagowania zdrowego i aktywnego trybu życia jako jednego z elementów profilaktyki nowotworowej. Rajd ten zapoczątkował cykl zajęć profilaktycznych związanych z walką z chorobami nowotworowymi.

Więcej…

Dane kontaktowe

  • II LO im. Ziemi Olkuskiej
  • Tel.: (32) 643 04 42
  • Email: lo2.olkusz@gmail.com
  • Strona: www.lo2.olkusz.pl

O nas

II Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Olkuskiej w Olkuszu jest szkołą z niemal 25- letnią tradycją. Dla szkoły to niezbyt wiele, ale w tym czasie udało się nam osiągnąć dużo. Czytaj całość