lo2olkusz

Młodzież na uczelni

Oblicza Fizyki 2014

Od Światowego Roku Fizyki 2005 corocznie na początku grudnia w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbywa się Dyskusja Panelowa "Oblicza Fizyki - między fascynacją a niepokojem", w której uczestniczą również uczniowie naszego ogólniaka.

Więcej…

Osobliwości Świata Fizyki 2014

W dniu dzisiejszym (24 IX) grupy uczniów z klas matematycznych oraz osoby zainteresowane fizyką uczestniczyły w XXX Jubileuszowych "Osobliwościach Świata Fizyki" organizowanych nieprzerwanie od 1984 roku w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego.

Więcej…

Z wizytą w Instytucie Nauk Geologicznych

W dniu 12.03.2014 roku klasa II B uczestniczyła w niecodziennej lekcji geografii na temat "Powietrze, woda, ogień i ziemia: jak żywioły kształtują naszą planetę". Wykład prowadziła dr Dorota Salata z Instytutu Nauk Geologicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Więcej…

Z wizytą na Uniwersytecie Rolniczym

16 stycznia 2014r. uczniowie klasy 3b i 3c, pod opieką Grażyny Curyło i Agaty Skibińskiej, uczestniczyli w Dniu Otwartym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. W ramach wydarzenia odbyło się spotkanie z władzami. Studenci przedstawili ofertę dydaktyczną i kulturalną swoich wydziałów.

Więcej…

Oblicza fizyki 2013

Co kryje się za postępem w dziedzinie osprzętu komputerowego, co zmieniło się po odkryciu ostatniej brakującej cząstki z Modelu Standardowego to tylko niektóre z pytań, na które grupa zainteresowanych uczniów z naszego LO znalazła odpowiedzi podczas IX Dyskusji Panelowej "Oblicza fizyki - między fascynacją a niepokojem", która odbyła się 6 XII w Instytucie Fizyki UŚ w Katowicach.

Więcej…

Dane kontaktowe

  • II LO im. Ziemi Olkuskiej
  • Tel.: (32) 643 04 42
  • Email: lo2.olkusz@gmail.com
  • Strona: www.lo2.olkusz.pl

O nas

II Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Olkuskiej w Olkuszu jest szkołą z niemal 25- letnią tradycją. Dla szkoły to niezbyt wiele, ale w tym czasie udało się nam osiągnąć dużo. Czytaj całość