lo2olkusz

Warsztaty językowe

V edycja projektu "Enter Your Future"

Pierwszy tydzień warsztatów prowadzonych w języku angielskim przez nowozelandczyka Praseur Samreth za nami. I i II klasy uczestniczące w projekcie pozostają pod urokiem kulturowej prezentacji o Nowej Zelandii i z niecierpliwością czekają na zajęcia w przyszłym tygodniu, które dotyczyć będą umiejętności bycia liderem (Leadership).

Więcej…

Deutsch-Wagen-Tour w II LO w Olkuszu

Gry, łamigłówki, zabawy ruchowe i konkursy - tak może wyglądać lekcja języka obcego. Dnia 15.10.2014 uczniowie olkuskiej „Dwójki” wzięli udział w ogólnopolskim programie promującym naukę języka niemieckiego.

Więcej…

Euro Week - Szkoła Liderów

II Liceum Ogólnokształcące zostało po raz drugi zakwalifikowane do uczestnictwa w Euro Week - Szkoła Liderów ogólnopolskim obozie szkoleniowym. Uczniowie klas językowych - 2b oraz 3b II Liceum Ogólnokształcącego szlifowali język angielski w malowniczo położonej górskiej miejscowości Długopole Dolne w Kotlinie Kłodzkiej biorąc udział w kolejnej edycji obozu edukacyjnego Euro Week – Szkoła Liderów, którego założeniem jest dotarcie do najzdolniejszej oraz najaktywniejszej młodzieży.

Więcej…

Deutsch-Wagen-Tour w naszej szkole

„Deutsch-Wagen-Tour” jest projektem edukacyjnym realizowanym przez Goethe-Institut w Warszawie od kwietnia 2009 roku pod patronatem Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec, Ambasady Niemiec w Warszawie, Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej (DAAD) oraz Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

Więcej…

Święto Frankofonii w II LO

Marzec to okazja do świętowania języka francuskiego, którym posługuje się około 220 milionów  ludzi na pięciu kontynentach. To także okazja, aby przypomnieć wartości wspólne dla krajów frankofońskich, jak poszanowanie różnorodności kulturowej, obrona demokracji i praw człowieka.

Więcej…

Kalendarz

luty 2023
N P W Ś C Pt S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

Szczęśliwy numerek

22

Dane kontaktowe

  • II LO im. Ziemi Olkuskiej
  • Tel.: (32) 643 04 42
  • Email: lo2.olkusz@gmail.com
  • Strona: www.lo2.olkusz.pl

O nas

II Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Olkuskiej w Olkuszu jest szkołą z niemal 25- letnią tradycją. Dla szkoły to niezbyt wiele, ale w tym czasie udało się nam osiągnąć dużo. Czytaj całość