lo2olkusz

„Zostań Bohaterem i zmieniaj świat na lepsze”

Hasło Szlachetnej Paczki 2012 "Zostań bohaterem i zmieniaj świat na lepsze" – to zachęta do wyjścia z tłumu, by wreszcie zmienić otaczający nas świat. Bohaterstwo polega na przekroczeniu swoich spraw i zaangażowania się na rzecz innych. Dążymy do świata, w którym ludzie są na siebie otwarci i życzliwi.

Pomagają tym, którzy znaleźli się w potrzebie, próbują ich zrozumieć – mówi ks. Jacek Stryczek, pomysłodawca SZLACHETNEJ PACZKI – "Chodzi o to, żeby przestać patrzeć na świat przez szybę z własnego ciepłego domu, ale otworzyć okno, wyjść i zaangażować się". Właśnie nasze liceum dołączyło do Drużyny Szlachetnej Paczki. Wybraliśmy rodzinę, dla której przygotowujemy pomoc. Do 7 grudnia mamy czas na przygotowanie paczki. Wolontariusze i przewodniczący klas dostali szczegółowe informacje na temat potrzeb wybranej rodziny. Prosimy Wszystkich o pomoc i zaangażowanie. I Ty możesz zostać Bohaterem!Finał Szlachetnej Paczki w tym roku w murach naszej szkoły i tutaj mieścił się będzie magazyn , do którego darczyńcy dostarczą przygotowane prezenty.  Dziękujemy Wszystkim, którzy już teraz zgłosili swoją chęć pomocy w imprezach uświetniających te dni.
Więcej informacji http://www.szlachetnapaczka.

Dane kontaktowe

  • II LO im. Ziemi Olkuskiej
  • Tel.: (32) 643 04 42
  • Email: lo2.olkusz@gmail.com
  • Strona: www.lo2.olkusz.pl

O nas

II Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Olkuskiej w Olkuszu jest szkołą z niemal 25- letnią tradycją. Dla szkoły to niezbyt wiele, ale w tym czasie udało się nam osiągnąć dużo. Czytaj całość