Pomóż bezdomnym zwierzętom

Niedaleko Olkusza - w Bukownie – znajduje się tymczasowy dom dla psów i kotów. Rok temu zbieraliśmy pieniądze, za które zakupiliśmy karmę dla zwierząt, a w tym roku szkolnym postanowiliśmy nawiązać bliższą współpracę. Miłośników zwierząt w naszej szkole nie brakuje i już we wrześniu powstała grupa wolontariuszek z klasy 1c, które podjęły się tego zadania. Na czele grupy stanęła Kasia Kowalska z klasy 2d. Kasia ma bardzo duże doświadczenie w pracy z psami-jest ratowniczka WOPR i pracuje z psami z sekcji ratowniczej. Sama też jest szczęśliwą posiadaczką psiaka. Dziewczyny zgrupy: Kasia, Karolina,Ewa,Patrycja, Klaudia i Dagmara w piątki po lekcjach jeździły do bezdomnych zwierzaków do Bukowna. Każda z nich miała przydzielonego na ten dzień „swojego” psa. Zajęcia obejmowały spacer i ćwiczenie posłuszeństwa. Starano się nauczyć psów takich kontaktów z ludźmi, które ułatwiłyby zwierzętom adopcję i życie w nowym domu. Zadaniem każdej wolontariuszki było też szukanie domu dla swoich podopiecznych. Jeżeli jesteście zainteresowani pomocą przy adopcji psów i kotów zapraszamy na stronę internetową www.zwierzakidoadopcji.ekrakow.pl lub www.psilos.org - znajdziecie tutaj zdjęcia i opis zwierząt czekających na adopcję ...może dzięki Waszemu zaangażowaniu uda się znaleźć dom, dla któregoś ze zwierząt.
...a może zechcecie wziąć psiaka ze schroniska na okres mrozów?
...albo przekazać symboliczną kwotę na karmę? Każda forma pomocy na pewno spotka się z wdzięcznym spojrzeniem psich oczu.