Wolontariat w LO2

„Na to dane mi są oczy
bym zauważył innych ,
uszy, bym ich słyszał,
nogi, bym do nich spieszył,
ręce, bym ich podtrzymywał,
serce, bym ich kochał.”

W pośpiechu codziennego życia nie zastanawiamy się zbyt często nad sensem istnienia, ludzką bezradnością, miłosierdziem- czyli tym wszystkim, co nadaje sens naszemu człowieczeństwu.
Klub Wolontariacki w II Liceum Ogólnokształcącym powstał po to, aby uwrażliwić młodzież na ludzką krzywdę i obojętność społeczną.
Ludzie potrzebujący pomocy byli, są i będą wokół nas. Chcemy dzielić się sobą z innymi, swoim czasem, zdolnościami, umiejętnościami, ale przede wszystkim miłością.
Nasza działalność wolontariacka obejmuje pomoc zarówno ludziom jak i zwierzętom, o czym mogli się przekonać nasi czworonożni podopieczni z projektu „Zwierzaki do adopcji”
II Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Olkuskiej 26 stycznia 2011 r. niby zwykły zimowy dzień, ale nie w naszej szkole. Dzisiaj odbywa się wielka akcja zbierania funduszy na rzecz potrzebujących zwierząt. Uczniowie z  Klubu Wolontariatu i PCK przygotowali kiermasz domowego ciasta oraz...niespodziankę-piękne psiaki, które przywiozła ze sobą jedna z naszych uczennic. Nie każdy zwierzak ma tak dobrze jak pupile Kasi i dlatego przy wiernym spojrzeniu psich oczu młodzieży udało się zgromadzić całkiem spore fundusze na jedzenie dla psów.
Nie była to pierwsze działania wolontariackie w II LO. W grudniu nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”.
Zorganizowaliśmy też koncert kolęd oraz słodki poczęstunek dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej,
W listopadzie byliśmy współorganizatorami III Targów Wolontariatu. Przy pomocy chwytających za serce słów ks. J. Twardowskiego i nostalgicznego spojrzenia Małego Księcia uwrażliwialiśmy lokalną społeczność na potrzeby innych ludzi.
Wiosna, to kolejne wyzwania dla naszej młodzieży- pamiętając, że każdy człowiek towarzyszy innym ludziom na drodze ich życia jesteśmy otwarci na pomoc i zapotrzebowania innych.
„ To nie rozmiar naszych działań, ale ilość miłości i troski, które są w nie włożone, mają znaczenie” Matka Teresa z Kalkuty
Zobacz zdjęcia z działalności.