Technologia idzie do przodu...a my razem z nią!

Umiejętność posługiwania się nowoczesnymi elektronicznymi środkami płatności to w dzisiejszych czasach podstawa sprawnego funkcjonowania w świecie finansów, dlatego też 12 czerwca w naszej szkole została zorganizowana druga edycja warsztatów, tym razem poświęcona bankowości elektronicznej.

Zajęcia zorganizowane w ramach podstaw przedsiębiorczości, zostały przeprowadzone przez pracowników Banku Pekao SA. Podczas zajęć uczniowie zdobywali wiedzę na temat nowoczesnych technik płatności, ale nie zabrakło też paru informacji na temat historii bankowości w Polsce. Przyswoili również wiedzę w zakresie obsługi kont internetowych oraz płatności za pomocą telefonu komórkowego. Uczniom zostało pokazane funkcjonowanie nowoczesnej aplikacji "PeoPay", która umożliwia dokonywanie płatności za pomocą smartphona. Na warsztatach nie zabrakło również informacji na temat bezpiecznego korzystania nie tylko z internetowego konta bankowego ale i całego internetu. Dziękujemy bardzo serdecznie za tak ciekawe i pomocne w dzisiejszych czasach zajęcia oraz mamy nadzieję, iż niebawem odbędą się kolejne edycje warsztatów i zajęć praktycznych.

Daria Ślęzak, Justyna Jochymek (kl.IC)