Wielki Test Historyczny 2014

12 listopada 2014 w murach II LO w Olkuszu odbył się Wielki Test z Historii. Jest to impreza, która już na stałe wpisała się w kalendarz imprez organizowanych przez Ogólniak z Żeromskiego. W tym roku w zmaganiach historycznych wzięło udział 17 uczniów gimnazjów z terenu powiatu olkuskiego.

Uczniowie w pierwszej części zmierzyli się z testem dotyczącym życia i działalności Józefa Piłsudskiego. Następnie trójka gimnazjalistów z najwyższymi wynikami rywalizowała w wielkim finale. Finał polegał na odpowiedzi na pytania przygotowane w formie prezentacji multimedialnej. Dało to możliwość śledzenia zmagań uczestników , ponadto pozostali uczniowie II LO mogli sami zmierzyć się z pytaniami historycznymi. "Zauważyliśmy, że młodzież bardzo chętnie bierze udział w nowatorskich konkursach. Rywalizacja przy użyciu nowoczesnych technologii multimedialnych daje nie tylko możliwość współzawodnictwa z rówieśnikami, jest także ciekawą lekcją historii" - podkreśla Wojciech Panek nauczyciel historii i organizator Wielkiego Testu z Historii.
W przerwach, pomiędzy poszczególnymi rundami dla rozładowania emocji można było posłuchać występów uczniów ogólniaka. Swoim talentem wokalnym po raz kolejny zachwycili Katarzyna Stach i Rafał Gałka, świetnie sprawdzając się w repertuarze pieśni patriotycznych. Popis swoich możliwości tanecznych zaprezentowała grupa uczniów z klasy II c przygotowanych przez Panią Aleksandrę Szymanek, prezentujących układ Poloneza.
Wielki test zakończył się zwycięstwem Zachariasza Woszczka (ucznia Gimnazjum nr 4), na drugim miejscu uplasowali się ex aequo Mariusz Byczek (Gim. nr 4) oraz Kacper Kluczewski (Gim. nr 3).
Uczestnicy zabawy edukacyjnej otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez dyrekcję szkoły. Nagrodę niespodziankę, w postaci wycieczki do Warszawy, połączonej ze zwiedzaniem Sejmu, dla zwycięzców V Wielkiego Testu z Historii ufundował Poseł na Sejm RP Pan Jacek Osuch. Zobacz zdjęcia z Wielkiego Testu Historycznego.

Wojciech Panek

sierpień 2020