lo2olkusz

„Gość w dom – Bóg w dom… Witajcie i dobrze bawcie się w naszym kraju”.

Tymi słowami pani Dyrektor mgr Iwona Sroka zakończyła oficjalne przywitanie pani dyrektor Shuli Arbel, nauczycieli i blisko 60. osobowej delegacji młodzieży z zaprzyjaźnionej szkoły – Regional High School w Izraelu.

To już nasze kolejne spotkanie w murach II LO w Olkuszu, gdyż współpraca między naszymi szkołami , która została zapoczątkowana w 2011 roku w ramach projektu „Zachować pamięć…” trwa po dzień dzisiejszy.
04 października po krótkim zwiedzaniu cmentarza żydowskiego przy ulicy Jana Kantego goście udali się do budynku II Liceum, gdzie czekało na nich wiele atrakcji przygotowanych przez nauczycieli i uczniów naszej placówki. Zajęcia integracyjne w grupach mieszanych polsko-izraelskich pod opieką pani mgr Elżbiety Piotrowskiej i pani mgr Krystyny Jurgi, które były poświęcone odkrywaniu swojej tożsamości, pozwoliły młodzieży na ostateczne przełamanie kulturowych granic i trudności komunikacyjnych. Uczniowie Naszej szkoły mieli okazję porozmawiać w języku angielskim ze swoimi rówieśnikami z Izraela. „Oni są tacy jak my” – to najczęstszy komentarz, który był wypowiadany przez uczestników piątkowego spotkania.
Młodzież uczestniczyła także w multimedialnej lekcji dotyczącej historii Olkusza, która została przygotowana przez uczniów klas językowych pod opieką pani mgr Krystyny Jurgi. Prezentacja multimedialna została wzbogacona materiałami promującym nasze miasto i region, które zostały przekazane naszym gościom przez Urząd Miasta i Gminy Olkusz i Powiat Olkuski. Niewątpliwą atrakcją październikowego spotkania była także lekcja polskich tańców narodowych, która została przygotowana przez uczniów klasy II b pod opieką pani mgr Aleksandry Szymanek. Wspólne tańczenie poloneza i krakowiaka okazało się być dla wszystkich świetną zabawą i dostarczyło zgromadzonym niezapomnianych wrażeń.
„Jestem głęboko przekonana, że takie wizyty jak dzisiejsza zmienią na lepsze nasze wzajemne wyobrażenia - skomentowała pani dyrektor mgr Iwona Sroka. Wyzbędziemy się nawzajem uprzedzeń i otworzymy ponownie na siebie. To od Was – młodych ludzi- będzie przecież zależeć przyszły kształt świata…”.
Dziękuję nauczycielom, uczniom i pracownikom szkoły za pomoc w przygotowaniu spotkania.
Zobacz zdjęcia z wizyty.

Magdalena Kosno

Kalendarz

lipiec 2019
N P W Ś C Pt S
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Szczęśliwy numerek

23

Dane kontaktowe

  • II LO im. Ziemi Olkuskiej
  • Tel.: (32) 643 04 42
  • Email: lo2.olkusz@gmail.com
  • Strona: www.lo2.olkusz.pl

O nas

II Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Olkuskiej w Olkuszu jest szkołą z niemal 25- letnią tradycją. Dla szkoły to niezbyt wiele, ale w tym czasie udało się nam osiągnąć dużo. Czytaj całość