lo2olkusz

Deutsch-Wagen-Tour w II LO w Olkuszu

Gry, łamigłówki, zabawy ruchowe i konkursy - tak może wyglądać lekcja języka obcego. Dnia 15.10.2014 uczniowie olkuskiej „Dwójki” wzięli udział w ogólnopolskim programie promującym naukę języka niemieckiego.

Deutsch-Wagen-Tour jest projektem edukacyjnym realizowanym przez Goethe-Institut w Warszawie pod patronatem Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec, Ambasady Niemiec w Warszawie, Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej (DAAD) oraz Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Honorowy Patronat nad projektem objęło także Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Na zaproszenie nauczycielki języka niemieckiego Anny Olejniczak-Irla do szkoły przyjechała lektorka Instytutu Goethego w Krakowie - pani Joanna Lay i przeprowadziła trzy 45-minutowe warsztaty dla uczniów klas I, II Liceum oraz dla zaproszonych uczniów z II, IV Gimnazjum w Olkuszu oraz z Gimnazjum w Kluczach. Młodzież biorąca udział w warsztatach uczęszcza do klas z rozszerzonym programem języka niemieckiego.
Podczas zajęć lektorka przedstawiła szereg nowatorskich rozwiązań związanych z nauką języka niemieckiego. Uczniowie z dużym zaangażowaniem rozwiązywali zadania, opowiadali o sobie, pracowali z mapą, poznawali słówka i zwroty niemieckie. Młodzież biorąc udział w różnych grach, łamigłówkach, animacjach językowych, tańcząc i śpiewając wzbogaciła również wiedzę krajoznawczą i kulturoznawczą. Ważnym punktem warsztatów był quiz, podczas którego uczniowie mieli okazję zaprezentować swoją wiedzę i umiejętności. Uczestnicy musieli odgadnąć nazwy charakterystycznych budowli oraz nazwiska znanych osób w Niemczech. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody z logo DWT. Zarówno licealiści jak i gimnazjaliści byli mile zaskoczeni formą prowadzenia zajęć.
„Warsztaty bardzo mi się podobały, było dużo zabaw ruchowych, gier i konkursów” – mówi uczennica 2c Kasia Podlewska. „Ciekawe metody, atrakcyjna forma zajęć oraz praktyczne zastosowanie umiejętności językowych to niewątpliwie dodatkowa zachęta dla tych, którzy uczą się języka niemieckiego, a uśmiechnięte twarze uczniów podczas warsztatów to dowód na to, że nauka języków obcych może być dużą przyjemnością – dodaje nauczycielka A. Olejniczak-Irla.
Zobacz zdjęcia z warsztatów.

Anna Olejniczak-Irla

Kalendarz

lipiec 2020
N P W Ś C Pt S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Szczęśliwy numerek

11

Dane kontaktowe

  • II LO im. Ziemi Olkuskiej
  • Tel.: (32) 643 04 42
  • Email: lo2.olkusz@gmail.com
  • Strona: www.lo2.olkusz.pl

O nas

II Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Olkuskiej w Olkuszu jest szkołą z niemal 25- letnią tradycją. Dla szkoły to niezbyt wiele, ale w tym czasie udało się nam osiągnąć dużo. Czytaj całość