Warsztaty językowe 16.12-20.12.2013

Po raz czwarty nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w projekcie "Enter Your Future", organizowanym przez AIESEC, Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Nauk Ekonomicznych i Handlowych. Jest to największa organizacja pozarządowa prowadzona przez studentów, która liczy 50000 członków i obecna jest w 107 różnych krajach świata.

W tym roku serię zajęć prowadzili studenci z wyjątkowo egzotycznych krajów, Brazylii – Ricardo i Gabriela, Sri Lanki – Chathura, Australii – Linh i Kathy oraz Carmen z Nowej Zelandii. Studentów gościli w swoich domach uczniowie klasy IIb – Kamila Pyska, Sylwia Juranek, Oskar Mikołajczyk, Michał Ślusarczyk, Mateusz Wałowski oraz uczennica klasy Id Oliwia Chwast, za co zarówno uczniom jak i rodzicom serdecznie dziękujemy.Podczas tygodniowych warsztatów w języku angielskim uczniowie pierwszych i drugich klas mieli szansę nie tylko sprawdzić i doskonalić swoją znajomość języka angielskiego, ale również dowiedzieć się, jakie metody są najbardziej skuteczne w przyswajaniu wiedzy, na czym polega kreatywny sposób życia oraz jak zdobyć wymarzoną pracę. A to wszystko w języku Szekspira. Młodzież miała również okazję poznać kulturę, zwyczaje i tradycje krajów pochodzenia wolontariuszy, którzy prowadzili dla nich warsztaty. Należy podkreślić wysoki profesjonalizm i zaangażowanie studentów, co zostało zauważone zarówno przez nauczyceli języka angielskiego jak również młodzież uczestniczącą w projekcie. Po raz kolejny, jak mówią sami uczniowie, okazuje się, że spotkanie z żywym językiem jest dla nich prawdziwą motywacją do wytężonej nauki języka angielskiego.
Zobacz zdjęcia z warsztatów.

Krystyna Jurga, Grzegorz Gumółka

grudzień 2019