EuroWeek – Szkoła Liderów – Interaktywne warsztaty w języku angielskim na Ziemi Kłodzkiej (06.10 – 10.10.2013)

Nasze liceum jako jedyna szkoła w powiecie olkuskim otrzymało dyplom uczestnictwa w programie EuroWeek – Szkoła Liderów!Uczniowie klasy IIb spędzili 5 niezapomnianych dni w ośrodku Alexander w Długopolu-Zdrój z wolontariuszami z różnych stron świata.

Zajęcia, które prowadzone były w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń w języku angielskim obejmowały 4 bloki tematyczne: „Praca w grupie”, „Kierowanie”, „Praca” i „Europa”. Program EuroWeek – Szkoła Liderów jest specjalnym obozem edukacyjnym realizowanym we współpracy z przedstawicielami konsulatów, ambasad, parlamentarzystów europejskich oraz przedstawicieli polityki, a założeniem jest dotarcie do najzdolniejszej i najaktywniejszej młodzieży oraz rozwijanie najbardziej cenionych w chwili obecnej umiejętności społecznych: przewodzenia, autoprezentacji oraz pracy w zespole, więc brawa dla młodzieży z kl. II b za zakwalifikowanie się do udziału w programie. Zajęcia prowadzili wolontariusze i szkoleniowcy Europejskiego Forum Młodzieży (EFM), m.in. z Turcji, Francji, Hiszpanii, Włoch, Serbii, Indonezji, Indii, Armenii i Azerbejdżanu. Pomimo intensywnych zajęć, które trwały ok 10 godzin dziennie (9:30 – 21:30) z przerwami na posiłki, uczniowie nie kryli entuzjazmu, podkreślając wspaniałą atmosferę i zgodnie stwierdzili, że to najlepszy wyjazd w jakim uczestniczyli i już planują udział w kolejnej edycji programu. Każdy uczestnik miał możliwość prowadzenia konwersacji w języku angielskim oraz poznania muzyki i tańców narodowych z krajów wolontariuszy EFM (dyskoteka na zakończenie zajęć każdego dnia). Wszyscy uczniowie otrzymali Certyfikaty potwierdzające ukończenie szkolenia EuroWeek – Szkoła Liderów. Brawa dla wytrwałych, młodych entuzjastów.
Zobacz zdjęcia z obozu.

Krystyna Jurga